Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

DELFI VIDEO | Kes on need inimesed, kes käivad öösel kell kaks poes? Ostulindil kohvimasin, teksapüksid, arbuus

 (109)

Mõnele on poeskäik juba traditsioon. Minnakse koos sõpradega ja nii iga öö. Delfi TV suundus samuti öösel poodi, et saada aimu alternatiivse režiimiga pealinlaste ostlemiskultuurist.

Keset vaikust, milles võiks mediteerida, jalutavad kell kolm hommikul Prisma lettide vahel üksikud ostlejad. Andero loetleb oma sõbra ostukorvi sisu: „Noad, lusikad, kahvlid.” Keset ööd käiakse tegemas teisigi veidraid oste: kohvimasin, teksapüksid, arbuus... Päevasel ajal ei üllatuks nende ostude peale keegi, aga öises kontekstis mõjuvad need huvitavalt.

Kliendid aga kinnitavad, et ööpood on äärmiselt tänuväärne. Taksojuhid, IT-töötajad, politseinikud - öötooinimeste jaoks näib poel oma koht olevat.

Otsus jätta Sikupilli Prisma ööpäevaringselt avatuks tuli imelihtsalt. "Öine vahetus on nagunii tööl," kirjeldab eriliste lisakulutuste puudumist Prisma kommunikatsioonijuht Piret Lankots. Öösel laovad töötajad kaupa ja turvamees on kohal. Tuligi pelgalt uksed avada ja paar kassat tööle panna, kõik muu toimis juba nagunii.