Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

AVALDA ARVAMUST: Miks on Edgar Savisaar samaaegselt nii armastatud kui vihatud?

 (125)
Kodurahufoorum
Foto: Ilmar Saabas

Eesti veteranpoliitik Edgar Savisaar tähistab täna oma 60. sünnipäeva. Tegu on Eesti poliitmaastiku ühe armastatuima ja samas vihatuima persooniga, kes praktiliselt ainukese Eesti poliitikuna on fosforiidisõjast saadik püsinud siiani väga aktiivselt poliitikas.

Keskerakonna esimeest ei sundinud poliitikast taanduma isegi 1995. aastal avalikuks tulnud lindiskandaal, kui teda süüdistati tollase peaministri Tiit Vähi ja Reformierakonna esimehe Siim Kallase poliitiliste konsultatsioonide salajases lindistamises pärast 1995. aasta parlamendivalimisi. Savisaar eitas süüdistusi ning vastutuse lindistamise eest võttis enda peale Savisaare tollane abiline Vilja Laanaru, kellega Savisaar hiljem abiellus.

Savisaar on olnud ka Rahvarinde üks asutajaid, taasiseseisvumisaja üleminekuvalitsuse peaminister 1990–1992. Ta on olnud Eesti Vabariigi siseminister ning majandus- ja kommunikatsiooniminister. Ta oli 2001–2004 ja on alates 5. aprillist 2007 Tallinna linnapea.

Hea Delfi lugeja, milline on sinu hinnang Edgar Savisaarele ja tema tegudele? Kas Eesti poliitika on Savisaare näol rohkem võitnud või kaotanud? Miks on Savisaar eestlaste hulgas samaaegselt nii vihatud kui armastatud? Mis on tema suurim pluss ja miinus? Mida kingiksid tänasele sünnipäevalapsele?