Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

AVALDA ARVAMUST: Mida teha Eesti maavaradega?

 (68)
fosforiit
FosforiitFoto: Karin Kaljuläte

Eilne Ekspress kirjutab graptoliitargilliidist – isesüttivast mustjashallist savist, millest on võimalik toota gaasi. Salapärane kivim, mida leidub meie maapinnas kuni 70 miljardit tonni, võib tuua Eestisse suure rikkuse, kuid selle uurimine ja kaevandamine on Fosforiidisõjast saadik olnud tabuteema.

Eelmisel kevadel hakkasid teadlased siiski uurima, mida ja kuidas saaks selle veerandil Eesti territooriumil leiduva kihiga ette võtta ning kas seejuures oleks võimalik saada kätte ka selle all paiknev fosforiit, kuid ainuüksi uuringute jaoks vajalike aukude puurimise plaan ajas kohalikel inimestel kopsu üle maksa.

Hea lugeja, mida arvad sina? Kas veerand sajandit tagasi ohtlikuks kuulutatud kiht tuleks heaga rahule jätta, või oleks siiski mõistlik uurida, kas tänapäeva teadus ja tehnika võimaldavad seda juba arukalt kaevandada? Avalda arvamust aadressil rahvahaal@delfi.ee või kommentaariumis!