DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

ANNA TEADA, kas sulle on turul või poes müüdud halvaks läinud toitu?

 (28)
Valmistoit letis
Valmistoit letis

Toiduseadus ütleb väga selgelt ja üheselt, et turuleviidav toit peab olema inimese tervisele ohutu. Samuti näeb seadus ette, et toidus ei tohi olla selle omadusi halvendavaid või inimese tervist ohustavaid parasiite, kahjureid ega võõrkehi, teatas põllumajandusministeerium.

Nii Euroopa Liidus kui ka Eesti riigi siseselt on väga selgelt seadusandlusega ette nähtud, et kõikjal (turgudel, laatadel, väikestes kauplustes, suurtes kaubanduskettides) müügiks pakutav toit peab vastama toiduohutuse nõuetele.

Hea Delfi lugeja, kas sinul on olnud kurbi kogemusi väiksematest, suurematest poodidest või turult toidu ostmisel? Kas esitasid kaupmehele söögikõlbmatu toidu kohta ka kaebuse? Kuidas sellele reageeriti? Kirjuta meiele oma lugu!

Ootame teie mõtteid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita preemia! Kasutada võib ka Rahva hääle vormi.