DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

ANNA TEADA: Kas peate lotot juhuse mänguks?

 (20)
ANNA TEADA: Kas peate lotot juhuse mänguks?
Foto: Ilmar Saabas

Lotomaailmas liiguvad suured summad (ainuüksi USAs on käive 70 miljardit dollarit aastas), nii et kahtlemata tekib küsimus, kui palju võidunumbrid toetuvad juhusele.

Ajakiri Wired avaldas intervjuu Mohan Srivastavaga, kes väidab oma uuringute põhjal, et lotode võidunumbrid pole üldse juhuslikud.

MITi ja Stanfordi kõrgkoolidiplomitega mees on ametilt geoloogiastatistikateadlane, kelle igapäevane eesmärk on leida kullakaevandusi ja hinnata, kui palju neis kulda võib leiduda.

Ta suutis oma arvutuste põhjal näiteks Kanada Tic-Tac-Toe kraapimisloterii võidupiletid ära arvata üheksal juhul kümnest. Tema eesmärk polnud aga rikastuda, nii et ta teatas sellest loto käigushoidjatele järgmisel päeval, mis eemaldas terve partii müügilt.

Srivastava sõnum jääb aga endiseks: lotos pole midagi juhuslikku. Kogu mäng on pisiasjadeni hoolega disainitud.

Mida arvate teie?

Pikemad mõtisklused saada aga aadressil rahvahaal@delfi.ee, registreerides end eelnevalt rahvaajakirjanikuks SIIN. Sel juhul võid saada oma panuse eest ka väärilist tasu, kuna igal nädalal jagatakse parimate kaastööde eest välja kokku umbes 225 eurot (3500 krooni).

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.