Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

70-aastane mees: läheks keevitajaks, aga ei lasta!

 (41)
OÜ Onier
KeevitajadFoto: Sven Arbet

Kõik hädaldavad, et ei ole kvalifitseeritud tööjõudu, aga inimestele ju ei anta võimalust seda kvalifikatsiooni saada. Olen 70-aastane täisjõus mees, tahaks tööle minna, aga mitte tasuta tööle, nagu kahjuks enamus eestlastest käib, vaid sinna, kus palka ka saab. Läheks keevitajaks, sest olen alaga tuttav, aga paberit ei ole.

Tuli reklaam, et kutsutakse kursustele. Läksin siis uurima ja mulle öeldi, et olen teretulnud, aga tasuta kursustele saab ainult töötukassas arvel olles. Läksin siis töötukassast küsima ja seal öeldi, et pensionäre nemad arvele ei võta. Minu pension on 285 eurot ja sellest ei piisa 2000-eurose kursuse eest maksmiseks.

Riik viriseb, et töökäsi ei ole. See on puhtalt oma viga. Mina käisin omal ajal tööstuskoolis ja pärast selle kaheaastase kursuse lõpetamist olin ma kolm aastat sunnismaine. Miks siis riik nüüd maksumaksja raha eest koolitab spetsialiste välismaale?