DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

KÜSITLUS: Kuidas reageeriksid, kui sinu naabriks koliks Süüriast või Somaaliast pärit pagulane?

 (1145)
Täida põhjalik ankeet!
Mideast Lebanon Syria Refugees
Süüria põgenikud Liibanoni põgenikelaagrisFoto: Hussein Malla, AP

Mai lõpus võttis Euroopa Komisjon vastu esimesed konkreetsemad ettepanekud põgenike probleemi lahendamiseks: Eestisse on plaan ümber asustada kokku 1064 inimest; kahe aasta jooksul on kavas ümber paigutada 443 varjupaigataotlejat Itaaliast ja 295 Kreekast ning lisaks soovitatakse täiendavalt majutada 326 inimest. Reaktsioonid on olnud sellele ettepanekule olnud enamasti negatiivsed: on ju ka hirme ja teadmatust palju. Delfi ja Eesti Päevaleht koostasid koostöös MTÜ Pagulasabiga lugejaküsitluse, et teada saada, millised on meie inimeste hoiakud ja soovitused pagulasküsimuses.

Küsitlusankeedi täitmine võtab aega ligikaudu 10-15 minutit, seega tasub ehk veidi aega varuda ning rahulikult läbi mõelda. Mida arvad praegusest olukorrast? Kuidas tunneksid end igapäevastes olukordades pagulastega kohtudes ning mida soovitad meie riigijuhtidele otsuste tegemisel?

Ankeet on anonüümne. Ankeet jääb avatuks nädal aega, 8. juunini. Seejärel toome teieni juba põhjalikud kokkuvõtted, kuidas hindavad pagulasteemat Delfi ja Eesti Päevalehe lugejad!

Küsitlus on lõppenud! Tänud vastamast!