VIDEO TOIMUNUST | Keset maanteed veokijuhi tähelepanu otsinud liiklusteadmatu kaubikujuht kaotas juhtimisõiguse

 (294)

Aprilli lõpus lõi sotsiaalmeedias laineid videosalvestust Tallinna ringteel toimunud vahejuhtumist veoki ja kaubiku vahel, kus Toyota roolis olnud nähtavasti kogenematu juht keset maanteed seisma jäi. Kohus otsustas oskamatult kaubikujuhilt nüüd juhiloa ära võtta.

Juhtumi asjaolude selgitamiseks alustati menetlust ja tänaseks on jõustunud kohtuotsus, mille kohaselt jäeti kaebus politsei otsuse peale rahuldamata.

Karistusotsuse kohaselt jäi mitmeid liiklusohtlikke olukordi põhjustanud 40-aastane mees lisaks rahatrahvile ilma ka juhtimisõigusest.

"Menetluse käigus ja kohtuistungil ei ilmnenud, et juhtidel oleks olnud eelnev konflikt. Kaubikujuht põhjendas oma tegu asjaoluga, et sõidukil süttis ootamatult mootori märgutuli ja tulenevalt esindusest saadud juhistest, otsustas koheselt sõiduki peatada," teatas politsei.

"Sõiduki „imelise tervenemise“ põhjustas liiga lähedalt mööda sõitnud veok ja sellest tekkinud kahtlus, et juht on joobes," avaldas politsei.

Videos nähtaval viisil liikluses käitumine seab lisaks endale ohtu ka teised liiklejad ja tagajärjed võivad olla väga kurvad. Liiklus ei ole koht, kus oma emotsioone välja elada, teavitas liiklusjärelevalvekeskus.