VIDEO | Tallinnas Pärnu maanteel põles alajaama ääres elektrijaotuskilp, ligi 900 klienti oli paarkümmend minutit elektrita

 (6)

Tallinnas Pärnu maantee ja Väike-Ameerika tänava nurgal asuva Tallinna Tehnikakõrgkooli hoovis süttis täna pärast kella 11 elektrialajaama kõrval asuv jaotuskilp. Alajaama ohtuse tagamiseks lülitati ka sealt ajutiselt elekter välja ja ligi 900 seal piirkonnas olevat Elektrilevi klienti oli seetõttu umbes 20 minutit elektrita.

Päästeameti pressiesindaja sõnul sai häirekeskus väljakutse kell 11.06. Kohale sõitis kaks tuletõrjeautot ja põlengu lõplikuks kustutamiseks läks paarkümmend minutit. Selleks kasutati süsihappegaasi ja pulberkustuteid.

AS Elektrilevi pressiesindaja Peeter Liigi sõnul tuli Elektrilevile häirekeskusest põlengu kohta teade kell 11.12. Elektrikute kohale jõudes selgus, et kõrvalasunud alajaamale põleng ohtu ei kujutanud ja kell 11.42 lülitati alajaam taas tööle.

Elektrita on praeguseks vaid Tehnika Kõrgkooli üks tiib. Nende voolu taastamisega praegu tegeldakse.

Põlengu täpne põhjus on väljaselgitamisel. AS Elektrilevi pressiesindaja Peeter Liigi sõnul tekivad sellised olukorrad harilikult lühise tõttu.