VIDEO | Purjuspäi avarii teinud grusiin mõisteti nädalaks trellide taha ja saadeti Eestist välja

 (23)

Aprillis juhtus Saku vallas liiklusõnnetus, kus sõiduauto BMW rammis mitmeid liiklusmärke ja sõitis teelt välja. Autoroolis oli purjus 38-aastane Gruusia kodanik, kes ei tohi lisaks vangistusele kolm aastat Eestisse tulla.

Liiklusõnnetus toimus 10. aprillil kella kahe paiku öösel Pärnu maanteel. Sõiduautot juhtinud mees pääses vigastusteta, teisi reisijaid autos ei olnud.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe ütles, et BMW lõhkus enne teepiirdesse sõitmist mitu elektroonilist liiklusmärki ning jalakäijate foori. Sündmuskohale sõitnud politseinikud leidsid autojuhi avariipaigast pisut eemalt tuigerdamas.

Kohus mõistis grusiini nädalaks trellide taha. Kui ta aastase katseaja jooksul ühtegi uut kuritegu ei soorita, pääseb ta kolme kuu ja 23 päeva pikkusest tingimisi vangistusest. Gruusia kodanik saadeti riigist aprilli lõpus välja.

„See juhtum on näide sellest, kuidas alkoholi tarvitamine ja sõiduki juhtimine ei käi kokku,“ ütles Kullamäe. „Kokkuvõttes oli tegemist õnneliku õnnetusega, sest teepiire peatas sõiduki enne, kui oleks võinud juhtuda midagi hullemat. Selline käitumine on siiski elukohtlik nii endale kui ka kaasliiklejatele ning ei tasu õnnele loota.“

Tänavu on joobes juhtide süül juhtunud 140 liiklusõnnetust, milles said vigastada 26 inimest.