VIDEO | Õnnelik õnnetus. Sõitvast kaubikust lendas kurvis rokla välja

 (58)

Eelmisel esmaspäeval jäi politsei- ja piirivalveameti (PPA) liiklusjärelevalvekeskuse kaamerasse vahejuhtum, kus korralikult lukustamata küljeukse ja kurvis tekkinud tsentrifugaaljõu tulemusel lendas sõitvast kaubikust välja käsikahvelkäru, rahvakeeli tuntud ka kui rokla.

Kahvelkäru lennuharjutus lõppes seekord kõigi osapoolte jaoks õnnelikult ja ka aia omanikul pretensioone ei olnud, teatas PPA. "Kuid võimalik tulemus juhul, kui sama asi oleks juhtunud rahvarohkes kohas, ei vaja palju fantaasiat," manitses liiklusjärelevalvekeskus ja tõi kolm soovitust selliste asjade vältimiseks.

  • Kontrolli alati, et sõiduki uksed on korralikult suletud.
  • Kinnitamata esmed sõidukis võivad palju pahandust teha. Paiguta ja vajadusel kinnita asjad sõidukis nii , et esemed jääks ka peale pidurdamist või kurvi läbimist omale kohale.
  • Teostades kauba vedu, peab sõiduki juht enne veo alustamist kontrollima veose paigutamise, kinnitamise ja katmise vastavust kehtestatud nõuetele või veenduma, et saatja on seda teinud. Kui veo ajal esineb järsku pidurdamist, järsku suuna muutust või muid ebatavalisi sõiduvõtteid või sõidutingimusi, tuleb veost kontrollida lähimas sobivas kohas.