VIDEO | Laagna surmakutsari BMW-ga varem liikluses huligaanitsenud inimesed kaotasid juhtimisõiguse

 (135)

Laagna avarii põhjustanud Isa Khalilovi valge BMW on varemgi kaasliiklejatele ning politseile silma jäänud. Selgus, et sellega on sõitnud teisedki inimesed, kes sarnaselt Khalilovile liiklusreegleid alati ei järgi.

Õnnetusele eelnenud perioodil jäi valge BMW mitmel korral politsei vaatevälja kiiruseületamistega ja Järvevana teel teepeenra kaudu teisest sõidukist möödumisega. Tänaseks on nende rikkumiste osas otsused jõustunud.

Teepeenra kaudu möödunud ja Pirita teel lubatud kiirust ületanud varasemalt karistamata 29-aastane mees peab tasuma rahatrahvi ning lisaks võeti ära tema juhtimisõigus. Peterburi teel oluliselt kiirust ületanud esmast juhtimisõigust omanud 24-aastane mees saab juhtimisõiguse taastamisele mõtlema hakata alles 2022. aasta aprillis, edastab politsei- ja piirivalveamet.

"Kuigi Laagna teel juhtunud liiklusõnnetus peaks kõiki oma liikluskäitumise üle mõtlema panema, liigub ikka sotsiaalmeedias uusi videosalvestusi, kus mitmed autod omavahel avalikel teedel mõõtu võtavad. Sõpradega mõõduvõtmine võib esmapilgul tunduda lõbus ettevõtmine, kuid sellise teol võivad olla väga rasked tagajärjed. Õpi teiste, mitte oma vigadest!" manitseb PPA.

Politsei tänab seaduskuulekaid liiklejaid, kes pardakaamera videosid liiklusreeglite eirajatest politseiga jagab.