VIDEO ja FOTOD | Teed on libedad! Viljandimaal rullus auto üle katuse

 (32)

Täna kella 15:40 paiku juhtus liiklusõnnetus Imavere- Viljandi maantee 21. kilomeetril ehk Viljandimaal Põhja-Sakala vallas Paaksima külas, kus sõiduauto Audi sõitis soolamärjaselt teelt kraavi. Auti rullus üle katuse ning jäi pidama rataste peale.

Esialgstelt andmetel kaotas Audit juhtinud naine soolamärjasel teel sõiduki üle kontrolli, sõitis paremale teelt välja ning rullus üle katuse. Auto jäi pidama rataste peale. Autos oli ainult juht, kellel andis kiirabi esmaabi kohapeal.

Maanteeamet teavitab tänastest teeoludest:

Pärastlõunal on teekatted põhi- ja tugimaanteedel valdavalt soolamärjad. Kesk- ja Ida-Eestis kõrvalteed on lumised.

Ilmaprognoosi kohaselt on õhtul pilves ja öösel pilves selgimistega ilm. Selgimisi võib oodata Lääne-Eestisse ja seetõttu suureneb teedel libeduseoht. Õhtul sajab mitmel pool vähest vihma, Ida-Eestis ka lund ja lörtsi. Õhutemperatuur tõuseb kõikjal plusspoolele.

Teedel on libeduseoht. Eriti tähelepanelik tuleb olla õhtul Kesk- ja Ida-Eestis, öösel ka Läänes.

Meeldetuletuseks sõidukijuhile:

Talviselt libe tee vajab sõidukijuhtidelt suuremat tähelepanu ja teiste liiklejatega arvestamist. Selleks et ohutult sihtpunkti jõuda, tuleb sõidukijuhtidel valida teeoludele vastav sõidukiirus ning ohutu sõidustiil – lubatud suurim piirkiirus ei ole kohustuslik.