VIDEO JA FOTOD | Tartus püüdsid kaks alaealist noorukit kirve, noa ja mängurelvadega kauplust röövida; turvamees ja poe kliendid pidasid pätid kinni

 (180)
Oluliselt täiendatud kell 23.28!

Täna õhtul kella poole kümne paiku üritasid kirve, noa ja mängurelvadega varustatud 12-aastane poiss ja 17-aastane nooruk Tartus Jaamamõisa Selverit röövida, kuid turvamees ja poe kliendid pidasid nad kinni.

"Täna kell 21.30 sai politsei väljakutse Tartus Jaama tänava toidupoodi. Esialgsetel andmetel sisenesid poodi kaks meest, kel olid peas nägusid varjavad maskid. Saabunud info kohaselt olid mõlemal käes relvataolised esemed, ühel oli kaasas kirves," ütles PPA pressiesindaja Viktoria Korpan Delfile.

Poodi sisenenud isikud ähvardasid relvataoliste esemetega poe kassapidajaid, käskides kassasid avada. Esialgse info kohaselt asus poe turvatöötaja neid kinni pidama, talle tulid appi kaks meest, kes olid poe kliendid. Mehed tegid ründajad kahjutuks ja hoidsid kinni kuni politseipatrulli saabumiseni.

Ründajate kinnipidamise käigus sai üks appi tulnud klientidest löögi kirvega pea piirkonda ning kiirabi toimetas ta haiglasse kontrolli. Tema elu ei ole ohus. Teised inimesed kannatada ei saanud.

Politseipatrull saabus sündmuskohale paari minutiga. Selgus, et kinni peetud inimesed olid 12-aastane poiss ja 17-aastane noormees. Nende juurest leidsid politseinikud ka pika noa ja esialgsetel andmetel olid nooremeestel kaasas Airsoft relvad.

Seotud lood:

"Tunnustust väärivad inimesed, kes sekkusid olukorda ja tänu kelle kodanikujulgusele sai sündmus kiire lahenduse. Suur tänu teile, et te ei jäänud kõrvalseisjaks. Kahjuks sai sündmuse käigus üks meestest kannatada, soovime talle kiiret paranemist," ütles sündmuskohale reageerinud Tartu politseijaoskonna patrullpolitseinik Tarmo Säälik.

Noormehed toimetati menetlustoiminguteks Tartu politseijaoskonda. Täpsemate asjaolude selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust röövimist käsitleva paragrahvi järgi.