VIDEO JA FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Viljandimaal hukkus kaevetöödel mullavaringu alla jäänud mees

 (124)

Täna ennelõunal jäid Viljandimaal Heimtali külas staadioniehituse kaevetöödel kaks meest varingu alla, üks ehitaja hukkus.

"Täna päeval kell 11.47 teatati, et Viljandimaal Viljandi vallas Heimtali külas staadioniehituse kaevetöödel varises muld kahe kraavis töötanud mehe peale," ütles Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik.

Ühe mehe pea jäi mulla alt välja ning teda asusid esimesena abistama kaastöölised. Päästjatel õnnestus kannatanu elusalt välja kaevata ning ta anti üle kiirabitöötajate hoole alla.

Täielikult mulla alla kadunud mehe üles leidmine ja välja kaevamine võttis üle poole tunni. Kahjuks oli mees varingu tagajärjel hukkunud.

Õnnetuse asjaolud on selgitamisel. Alustati kriminaaluurimine. Prokurör Marja-Liina Talimaa selgitab, et kui inimene kaotab tööülesandeid täites oma elu, siis peab kindlasti juhtunut uurima ja kindlaks tegema, mis nii tõsise õnnetuseni viis. T"änase Heimtali varingu asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaaluurimine paragrahvi järgi, mis käsiteleb tööohutusnõuete eiramist."