VIDEO: Georg Trašanov tuli Tartu vanglasse karistust kandma

 (9)
Georg Trašanov
Maaleht.ee

Korruptsioonikuritegude eest osaliselt reaalse vangistuse saanud Valga endine maavanem Georg Trašanov läks reede pärastlõunal Tartu vanglasse karistust kandma.

Vastavalt jõustunud kohtuotsusele tuleb Trašanovil veeta trellide taga pool aastat.

Trašanov üritas korduvalt vangi minekuks ajapikendust saada, kuid tulutult ning Tartu ringkonnakohus kinnitas oma 17. augusti määrusega, et Trašanovil tuleb vanglasse tulla hiljemalt 24. augustiks. Selleks ajaks mees siiski vanglasse ei pöördunud, kuna tegi seda siiski reedel. Vastasel korral oleks politsei ta sunniviisiliselt vanglasse toimetanud.

Süüdistuse järgi võttis Trašanov 2006. aasta suvel ja septembris Valga maavanemana GoBusi juhatuse liikmelt Kalle Murult kahel korral vastu kokku 50.000 krooni altkäemaksu ning sõlmis vastutasuna Valga maavalitsuse nimel ebaseadusliku hankelepingu GoBusiga, millega eiras Valga maakonna bussiliinide veo riigihanke tulemusi ning riigihangete seaduse nõudeid.

Tartu maakohus mõistis mullu 10. märtsil altkäemaksu võtmises süüdistatud Trašanovi süüdi ning määras talle osaliselt reaalse vanglakaristuse, süüdimõistva otsuse said ka AS-i GoBus juhid Valter Keis, Kalle Muru ja Aivo Pärn ning juriidilise isikuna GoBus.

Kohus karistas Trašanovit korduva altkäemaksu ja pistise võtmise eest nelja-aastase vangistusega, millest tal tuleb pool aastat reaalselt ära kanda ning ülejäänud karistusaeg kanda tingimisi kolmeaastase katseajaga.