Veekeetja süütas korteri, milles elanud nooruki kaks koera päästis suitsuandur

 (33)
Mardi tänav 6 interjöör
Pealtnäha ohutu vaatepilt. Foto pole sündmusega seotudFoto: Jaanus Lensment

kell 10.33 teatati häirekeskusele, et Tartus Tähe tänaval asuva puitmaja korteris põleb köök. Tööle oli hakanud korterisse paigaldatud suitsuanduri häire, tänu millele tagatoas olnud nooruk tulekahjust teada sai ja ruumidest palja jalu kiiruga väljus.

Korteri köögis põles pliidi kõrval kapp, pliidi tagune sein ja kubu. Pääste suitsusukeldujad kustutasid tulekolded kiiresti ja kaugemale põleng ei levinud. Korterist päästeti veel kaks koera.

Lõuna päästekeskuse menetlusinspektori hinnangul sai tulekahju alguse kapil olnud veekeedukannu elektririkkest. Paljajalu korterist välja saanud noorukile leidsid päästjad jalavarjud ning kiirabi viis ta tervisekontrolli. Kuuma saanud suitsuandur vahetati uue vastu.

Köök läks lõkkele eile ka Viljandimaal Võhmas, kui Kalevi tänaval hakkas tööle suitsuanduri häire.

Häire oli käivitunud naaberkorterist imbunud suitsust. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli pannil kõrbenud toit (foto all). Korteris märgati üsna tuleohtlikke olukordi. Toidu valmistamisel ei tohi seda tähelepanuta jätta ning pliidi kuumenevatest osadest tuleb süttivad asjad eemal hoida.

Päästeamet

Tuleohutusalase nõu saamiseks kutsu koju päästjad. Kodunõustamise saad tellida päästeala infotelefoni 1524 kaudu. Nõustamine on tasuta. Rohkem koduse tuleohutuse kohta vaata siit!