Varvara tapjani võivad viia inimeste tähelepanekud

 (26)
Varvara tapjani võivad viia inimeste tähelepanekud
.

Üheksa-aastase Varvara tapmise motiivi saab püstitada pärast ekspertiisitulemusi ja niidiotsa kurjategijani jõudmiseks võivad anda just inimeste tähelepanekud, ütleb endine keskkriminaalpolitsei juht Andres Anvelt, et kiired paanilised järeldused võivad uurimist eksitada ja vales suunas viia.

Narvas tragöödia raskus on ka selles, kui see peaks pimestama nii kohalike inimeste emotsioone kui ka politseiuurijate objektiivsust. Lastega seotud roimad on alati kõige raskemad ka uurijatele, kuna surve avalikkuselt on suur ja sisemine soov kuritegu ruttu lahendada võib segada tulemuse saavutamist, ütleb Anvelt. Kõigepealt on vaja ära oodata ekspertiisitulemused, mille pinnalt saab püstitada ka roima motiivid, kirjutab Õhtuleht.

Kohalikud inimesed peavad samuti mõistma oma vastutust kogu protsessis. "Kiired paanilised järeldused võivad eksitada uurimist ja viia ta vales suunas. Tänaseks on selge see, et on toimunud seda tüüpi kuritegu, kus traditsioonilised kriminaalpolitsei meetodid võitluses tavapärase kuritegeliku maailmaga ei aita. Reaalse niidiotsani võivad viia just inimeste tähelepanekud," kinnitab Anvelt Õhtulehele.