Valgas pereisa surmaga päädinud konflikt sai alguse lihtsast sigareti küsimisest. Hoope sai lisaks hukkunule veel mitu inimest

 (204)
Valga Voorimehe pubi
Valga Voorimehe pubiFoto: Marko Nõmmik

Möödunud laupäeval lõppes Valgas kähmlus Voorimehe pubi juures sellega, et 37-aastane mees suri. Kuriteos kahtlustatav 17-aastane noormees ütles kohtu ees seistes, et kahetseb, et kõik nii lõppes.

Prokuratuuri pressinõunik Kauri Sinkevicius sõnas täna Delfile, et
endiselt käib aktiivne tõendite kogumine ja sündmuse asjaolusid kontrollitakse. "Kindlat sündmuse kulgu ei ole võimalik veel täpsustada," märkis ta.

"Küll aga sai arusaamatus alguse, kui üks noormeestest küsis teiselt seltskonnalt sigaretti. Seejärel tekkis kaklus, mille käigus said lööke mitu inimest, kuid raske vigastuse sai vaid 37-aastane mees," lisas ta. Mehest jäi maha naine ja kaks last.

Sinkevicius sõnas, et kuriteos kahtlustatavat 17-aastast noormeest on kolm aastat tagasi karistatud kehalise väärkohtlemise eest. "Teisipäeval Valga kohtumajas toimunud vahistamise istungil kahetses noormees, et sündmus niivõrd kurva lõpu sai. Kahtlustatava sõnul soovis ta end ja oma tuttavat tekkinud konfliktis kaitsta," lisas Sinkevicius.

Ringkonnaprokurör taotles teisipäevasel istungil 17-aastase noormehe vahistamist, ent kohus seda taotlust ei rahuldanud. Leiti, et pole põhjust arvata, et ta võiks vabaduses jätkata kuritegude toimepanemist.