Valgamaal jäid tulle mees ja naine

 (1)
Täiendatud 8.05
Valgamaal jäid tulle mees ja naine
Foto on illustratiivneFoto: Irina Mägi

Täna varahommikul puhkes Valgamaal Riidaja külas asuvas elumajas tõenäoliselt hooletu suitsetamise tõttu tulekahju, mis nõudis kaks inimelu.

13. detsembril kell 4.44 teatati häirekeskusele, et Valgamaal Põdrala vallas Riidaja külas on kahekorruselise kortermaja koridoris tunda suitsulõhna. 12 minutiga kohale jõudnud Tõrva päästjad nägid, et maja teise korruse akende vahelt tuleb paksu suitsu ja näha on leeke, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Päästjateni oli jõudnud info, et korteris võivad olla inimesed. Kohe sisenesid suitsusukeldujad korterisse, kus põles ühe toa põrand ja tõid välja mehe ja naise. Inimesed olid kahjuks hukkunud. Tulekahju kustutati kiiresti ja kaugemale põleng ei levinud. Korteri kõik ruumid said kuuma- ja tahmakahjustusi.

Päästjad leidsid toast ka hukkunud koera.

Valgamaa vanemoperatiivkorrapidaja Gehrt Kompuse hinnangul oleks elude päästmiseks pidanud tulekahjust teada saama vähemalt tund aega varem. „Tulekahju oli seal juba mõnda aega vindunud, kuni hoo sisse sai ja naabrid selle avastasid,“ ütles Kompus. „Kahjuks polnud korteris ka suitsuandurit, mis oleks võinud päästa inimelud. Õnneks pääsesid teised majaelanikud tervelt, kelle elu ju ka tegelikult tõsisesse ohtu sattus.“

Lõuna päästekeskuse valvemenetlusinspektor Mati Käo sõnul võib esialgselt arvata, et traagilise tulekahju põhjuseks oli järjekordselt hooletu suitsetamine. Korterist võis leida ka märke alkoholi tarvitamisest. „Suitsetamine siseruumides koos alkoholi tarvitamisega on surmav kombinatsioon,“ nentis Mati Käo.

Tulekahjudes on käesoleval aastal Eestis hukkunud 41 inimest. Valgamaal on hukkunud juba 8 inimest. Eelmisel aastal oli samal ajal Eestis tules hukkunud 51 inimest. Valgamaal hukkus eelmisel aastal tules kokku 1 inimene.