Vaivara metsatulekahju põlenguala on 160 hektarit


Vaivara metsatulekahju põlenguala on 160 hektarit
Päästeamet

Hommikuse vaatluslennu andmetel on üleeile Ida-Virumaal Vaivara vallas Narva karjääris alguse saanud metsatulekahjul aktiivsete põlengukollete ala vähenenud 160 hektarile.

Sellel pindalal asus seitse suuremat üksteisest eraldi paiknevat tulekollet. Põlengu kogupindalaks on mõõdetud 380 hektarit, teatas Ida-Eesti päästekeskuse pressiesindaja.

Eile osales kustutustöödel 63 meest, ööseks jäi sündmuskohale 16. Praeguse seisuga on kohal 50 inimest, nendest 11 Riikliku Looduskaitsekeskuse (LKK) ja Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) töötajat, kes seljapritsidega likvideerivad väiksemaid tulepesasid.

Sündmuskohal on ka 17 päästeautot, sh kaks roomiktransportööri ja kuus kõrge maastikuläbivusega väikesõidukit. Kohal on pumbajaam ning töötab neli mootorpumpa, kustutusvett saadakse piirkonna kraavidest. Vaatluslende teostatakse täna kaitsejõudude helikopteriga Robinson.

Täna jätkuvad kustutustööd ka õhust. Sündmuskohal on piirivalve lennusalga helikopter ning üks kaitseliidu ja kaks kaitseväe lennukit.

Põlengupiirkonnas ega selle läheduses elumaju ega muid hooneid ei ole. Tegemist on Eesti Põlevkivi tulevasele kaevandusalale jääva metsarägastikuga.

Tulekahjust Ida-Virumaal Narva karjääris teatati häirekeskusele 4. juunil kella 17 paiku. Raskesti ligipääsetav metsarägastikuga kaetud põlenguala suurenes kiiresti lõuna suunas.