Väidetav narkoärikas paigaldas maasturile alarmsõiduki varustuse

 (13)
Väidetav narkoärikas paigaldas maasturile alarmsõiduki varustuse
Foto: DELFI

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles noormeest süüdistatakse lisaks narkoärile ka oma maasturile alarmsõidukivarustuse paigaldamises.

Prokuratuur süüdistab narkoäris ja alarmsõiduki tähistuse ebaseaduslikus kasutamises 23-aastast Jevgenit ning narkoäris veel 46-aastast Igorit, 24-aastast Antoni ja 29-aastast Liinat, kirjutab ERR Uudised.

Süüdistuse järgi tegelesid Jevgeni, Igor, Anton ja Liina mullu septembrist Tallinnas suure koguse amfetamiini ebaseadusliku käitlemisega. Politsei pidas narkoärikad kinni 17. oktoobril ning sai Igorilt kätte umbes 85 grammi amfetamiini sisaldavat pulbrit ja Tallinnas Sütiste teel pargis asuvast peidikust veel 315 grammi. Samuti leidis politsei ühe grammi amfetamiinisegu Antoni elukohast.

Jevgeni kinnipidamisel avastas politsei, et tema kasutuses olevale maasturile BMW X5 oli paigaldatud alarmsõidukile sarnane erisignaalseade.

Nii leiti tema autolt sireeniplokk koos juhtseadmega ja esikapoti alla paigutatud asuv sireeniplokiga ühendatud valjuhääldi.