Uurimine tivolipõlengus süütamist ei leidnud

 (10)

Viru ringkonnaprokuratuuri Rakvere osakonna vanemprokurör Sirje Merilo ütles, et uurija on koostanud karussellipõelngu puhul alustatud kriminaalmenetluse lõpetamise määruse, mis ootab järelevalveprokuröri kinnitust. Seni pole süütamist tuvastatud.

Määrusest nähtub, et uurimise käigus ei ole tuvastatud õnnetuse seotust kellegi tahtliku tegevusega, kirjutab Virumaa Teataja.

Viru maakohtu Rakvere kohtumaja asenduspinnal algas tsiviilprotsess, mis puudutab kevadel Rakveres lõbustuspargis karussellipõlengus kannatada saanute kahjunõuet osaühingu Tivoli Tuur vastu.

Karussellipõlengus kannatada saanud 22 inimese kahjunõude kogusumma on ligemale viis miljonit krooni. Tivoli Tuuri juht Lauri Viikna on korduvalt meedias kinnitanud, et osaühing ei ole õnnetuse eest vastutav, sest korraldas lõbustuspargis vaid toitlustamist ja artistide esinemist.

Osaühingu Tivoli Tuur Rootsi äripartner ITV Heby on valmis võtma vastutuse lõbustuspargis juhtunud õnnetuse eest, kui selgub, et õnnetuse põhjuseks oli karusselli tehniline rike.