Uurijad ei tea, kas lastekodupõlengu häire andis lähim andur

 (18)
Uurijad ei tea, kas lastekodupõlengu häire andis lähim andur
Foto: Heigo Paartalu

Haapsalu põlengu ekspertiisiaktist ei selgunud veel, kui lähedal tulekoldele olev andur esimesena häire ning automaatsesse süsteemi info andis.

Seni on teada, et automaatne teavitussüsteem (ATS) edastas põlenguhäire päästeametile samal ajal, mil tuli esimene hädaabikõne, mis annab alust oletada, et süsteem ei pruukinud häiret saada kohe tulekahju tekkepaiga lähedusest.

Tuleõnnetuse uurimist juhtiv ringkonnaprokurör Indrek Kalda rääkis ERR-i uudisteportaalile, et ATS rakendus kindlasti tööle, kuna signaal jõudis häirekeskusesse. “Aga praegu ei oska öelda, milline andureist tööle hakkas. Ei saa ka väita, et ekspertiisi tulemusel õnnestub seda üldse teada saada.”

Ekspertide hinnangul sai Haapsalu lastekodu põleng alguse lahtise tule allikast. Lääne prokuratuuri pressiesindaja Annely Ermi sõnul selgitasid eksperdid välja, et tuli võis saada alguse väikesest lahtise tule allikast. “See võis olla küünlaleek, tikutuli või tulemasin, kuid välistada ei saa ka hooletut suitsetamist.”

Haapsalu lastekodu direktor Eve Kabin ütles Delfile, et võimalus, et keegi oleks majas sees suitsu teinud või üldse lahtist tuld kasutanud, on mõeldamatu.