Uskumatu vedamine: Viljandimaal pääses inimene gaasiplahvatusest imekombel eluga, samas majas päästeti juhuslikult ka teine korteriomanik

 (20)
Jaan Tuul, AS Propaan, näitab uusi ja vanu gaasiballoone
Foto: Priit Simson

Eile kell 17.54 teatati, et Viljandi vallas Saarepeedi külas Videviku teel toimus kortermaja korteri köögis plahvatus, mille tagajärjel purunes elutoa aken.

Päästjad selgitasid, et halvasti ühendatud gaasiballooni reduktori tõttu oli ruumidesse imbunud gaasi, mis oli järsku põlema lahvatanud, teatas päästeameti pressiesindaja Delfile. Tulekahju õnneks ei tekkinud ja köögis olnud inimene viga ei saanud. „Sisuliselt plahvatuse epitsentris terveks jäänud inimene liigitub sellist laadi õnnetuste tagajärgede puhul hämmastavate nähtuste hulka,“ ütles Viljandi vanemoperatiivkorrapidaja Ivo Piir.

Lekkinud balloon toodi välja ja elanikule anti nõu kutsuda gaasiseadmete ja ballooni kontrollimiseks ning turvaliseks ühendamiseks koju spetsialist.

Naabrite ohutuse kontrollimisel avastati korter, kus oli kõrge vingugaasi tase (60-70 ppm-i). Selgus, et suletud siibriga ahjus põlesid puud. Siibrid avati ning tõenäoliselt päästeti sellega elanikust vanema daami elu. Tema poeg lubas edasiste õnnetuste ärahoidmiseks hankida emale vinugaasianduri.