Ukraina illegaalid jäid politseile haledalt vahele: viimase õlekõrrena üritati end põllul peita

 (68)
Pilt on antud loole illustreeriv!
Pilt on illustreerivFoto: Argo Ingver

Üleeile peeti kinni kaks Ukraina kodanikku, kel pole luba Eestis viibida. Neist üks oli isegi purjuspäi rooli roninud. Mõlemad peavad oma kodumaale naasma.

PPA infos seisab, et politseipatrull kontrollis pühapäeval Harjumaal mootorsõidukit, milles viibis kaks Ukraina kodakondsusega meest.

Märgates politseid, põgenesid mõlemad mehed sõidukist ning peitsid end põllul. Politsei pidas mehed kinni ja toimetas jaoskonda.

Selgus, et 1998. aastal sündinud mees juhtis autot nõnda, et oli joobes. Samuti oli talle varasemalt koostatud vabatahtlik lahkumisettekirjutus Eestis lahkumiseks mitte hiljem kui 21.03 ning määratud kolmeaastane sisenemisekeeld. Seega ei täitnud mees lahkumisettekirjutusega pandud kohustust ning viibis Eestis seadusliku aluseta. Talle koostati lahkumiskohustuse sundtäitmise protokoll ning kohaldati sissesõidukeeld viieks aastaks.

Tema kaaslane, 1986. aastal sündinud mees viibis Eestis ebaseaduslikult alates 2. juunist. Talle koostati koheselt sundtäidetav lahkumisettekirjutus ning kohaldati sissesõidukeeld viieks aastaks.

Mehed toimetati edasi kinnipidamiskeskusesse ja seejärel saadeti riigist välja.