Tulekahjus Narvas hukkus inimene

 (5)
Küünal
KüünalFoto: Henri-Kristian Kirsip

19. veebruaril kell 4.08 teatati tulekahjust Narva linnas Tallinna maanteel 5-korrulises kortermajas viiendal korrusel. Päästjate saabumisel oli trepikoda suitsu täis. Päästjad tõid korterist elusa kassi ning kahjuks hukkus 60-aastane meesterahvas.

Kustutustööd lõpetati kell 04.30. Korteris ei olnud suitsuandurit. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja uurimine, aga esialgsetel andmetel on oletatav põhjus hooletu suitsetamine.

Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes Ida regioonis 10 inimest, kuuel juhul tuvastati, et põhjus oli hooletu suitsetamine, veel 3 sündmust võib olla seotud lahtise tule kasutamisega (sealhulgas suitsetamine, aga täpsemalt tuvastada ei olnud võimalik).

Päästeamet tuletab meelde, et hooletu suitsetamine surmaga lõppenud hoonetulekahjude üks peamine tekkepõhjus. Peale suitsetamist tuleb sigaret kustutada hoolikalt tulekindlasse tuhatoosi ning mingil juhul mitte suitsetada voodis. Ainus, mis tulekahju õigel ajal avastada aitab, on töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.