Triigi sadamas tulid kaevates välja Vene lennukipomm ja Saksa suurtükimürsk

 (2)
Lennukipomm on üks suuremaid leitud lõhkekehi
Triigi sadamas tulid kaevates välja Vene lennukipomm ja Saksa suurtükimürsk
Triigi sadamas leiti sadama süvendamise käigus vene päritolu lennukipomm ja saksa suurtükimürsk.Foto: Lääne päästekeskus

Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad käisid eile Saaremaal, sest Torgu vallas leiti jahil käies kaks Vene päritolu suurtükimürsku ja kolm šrapnellmürsku ning Triigi sadamas pirakas Vene päritolu lennukipomm ja Saksa päritolu suurtükimürsk.

Torgu vallas Hänga külas leiti jahil käies kaks Vene päritolu suurtükimürsku. Leiud olid transporditavad ja need hävitati lähedalasuvas hävituskohas, teatas Lääne päästekeskus.

Torgu vallas Sääre külas leiti samuti jahil käies kolm Vene päritolu šrapnellmürsku. Ka need leiud olid transporditavad ja hävitati hävituskohas.

Sääre külas leiti jahil käies kolm vene päritolu šrapnellmürsku. Foto: Lääne päästekeskus
Seotud lood:

Samuti kutsuti demineerijad Leisi valda Triigi sadamasse, kus sadama süvendamise käigus leiti üks Vene päritolu 250-kilogrammine lennukipomm ja üks Saksa päritolu suurtükimürsk. Suurtükimürsk hävitati hävituskohas ja lennukipomm lokaliseeriti hilisemaks hävitamiseks.

Päästeameti demineerimiskeskuse planeerimise- ja valmisoleku talituse juhataja Marlen Jalast märkis, et eile Saaremaal leitud põhilennukipomm FAB-250 kuulub suurimate leidude hulka, mis üldse Eestis aastate jooksul leitud on. „Sarnane leid tuli välja veel selle aasta aprillis Ida-Virumaal Vaivara vallas,” sõnas Jalast.

Tänase seisuga on pommigrupid aasta jooksul hävitanud 3935 lõhkekeha. Suurema osa leidudest moodustavad erineva kaliibriga mürsud.