Traagilises õnnetuses ellujäänud on endiselt raskes seisundis


Kolme hukkunuga liiklusõnnetus Saaremaal
Kolme hukkunuga liiklusõnnetus SaaremaalFoto: Irina Mägi

Saaremaa traagilises õnnetuses ellujäänute tervislik seisund on täna pärastlõunase seisuga endiselt raske.

Laupäeval Saaremaal Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare maanteel Masa külas kahe auto kokkupõrkes hukkusid Volvot juhtinud 27-aastane naine, sõidukis viibinud 58-aastane naine ja üheksakuune laps.

Audi roolis olnud 34-aastane mees ja Volvos viibinud 37-aastane naine viidi raskes seisus haiglasse. Lääne prefektuuri pressiesindaja Kerstin Meresma sõnul on politseile teadaolevalt tänase seisuga mõlema seisund endiselt raske.

Meresma kinnitusel kasutati Volvos turvavarustust nõuetekohaselt.

34-aastasel Andresel tuvastati kohe ka joove, milleks oli esialgsetel andmetel ligi 3,7 promilli. "Meil on esialgne arstide hinnang, et mees oli purjus, aga kindla vastuse annab sellele ekspertiis," selgitas Meresma.

"Politsei peatab iga päev joobes juhte ning näeme, et sageli on nendel inimestel sügavad probleemid alkoholiga. Nad ei ole purjus ainult autoroolis. Sellisel juhul aitab inimest ainult alkoholiravi ja ühiskonda alkoholismi ennetus laiemalt," ütles Meresma.

Õnnetus juhtus Saaremaal Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare maantee 128. kilomeetril Masa külas, kui vasakpööret sooritama läinud Volvost üritas vasakult möödasõitu teha Audit juhtinud Andres Reinart.


Reinart oli vahetult enne õnnetusse jäänud kiirust mõõtnud politseipatrulli radarisse.

Seotud lood:

„Ligi kümme kilomeetrit enne sündmuspaika fikseerisid patrullbussis käsikiirusmõõtjaga kiirust mõõtnud politseinikud Audi kiiruseks 138 kilomeetrit tunnis. Politseinikud asusid patrullbussiga Audit jälitama, kuid kaotasid selle kohe silmist ja peatumismärguannet talle anda ei jõudnud,” kirjeldas Lääne prefektuuri operatiivjuht Henry Murumaa.

„Politseinikud andsid kiiruseületajast teada samal maanteel töötanud teisele patrullile, et nad nende poole liikuva Audi kinni peaksid. Enne seda jõudis Audi juht aga põhjustada raske liiklusõnnetuse,” lisas politseinik.