Toomas Tõniste kaks kinnistut on äripartneri kriminaalasjas arestitud

 (417)
Tõniste: mina ei ole selles kriminaalasjas kahtlustatav
Uued ministrid riigikogu ees ametivannet andmas
Uued ministrid riigikogu ees ametivannet andmasFoto: Andres Putting

Kohus on prokuratuuri palvel arestinud rahandusminister Toomas Tõnistele kuuluvad kaks kinnistut, mida on parendatud PRIA-lt väljapetetud rahaga. Tõniste ega talle kuuluv äriühing kahtlustatavad ei ole.

Riigiprokuratuur menetleb kriminaalasja, mille raames kahtlustataks perekond Tõniste äripartnerit ja Ingrid Tõniste venda Erik Nigolat soodustuskelmuses. Riigiprokurör Eve Olesk ütles "Aktuaalsele kaamerale", et soodustuskelmus seisneb selles, et PRIA-lt peteti välja peaaegu pool miljonit eurot.

"Kahtlustuse kohaselt parendati kelmuse teel saadud rahaga ka Toomas Tõniste ettevõttele kuuluvat kahte kinnistut, mis on kriminaalmenetluse käigus arestitud," ütles Olesk Delfile. Ta kinnitas samas, et minister Tõniste ega talle kuuluv äriühing kahtlustatavad ei ole.

Olesk lisas, et nüüdseks on kriminaalmenetluse kohtueelne menetlus lõppenud ja prokuratuur valmistub kriminaalasja kohtusse saatma.

Tõniste: olen saanud märkmisväärselt kahju

Toomas Tõniste ütles Delfile prokuröri sõnadele viidates, et tema ei ole selles kriminaalasjas kahtlustatav.

Seotud lood:

"Selles kahetusväärses juhtumis olen saanud märkimisväärset kahju ja ka tohutut närvikulu. Minu huvides on alati olnud, et õiguskaitseorganid selgitaksid välja tõe. Selle nimel olen olnud ja olen ka edaspidi valmis igakülgseks koostööks õiguskaitseorganitega," lisas Tõniste.

Tõniste astus täna riigikogu ees ametivande andmisega rahandusministri ametisse.