Tartus Anne kanalis uppus 62-aastane mees. Kokku uppus eile kolm inimest

 (93)
Anne kanal
Anne kanalFoto: Argo Ingver

Laupäeva õhtul kella 19.28 ajal toodi Tartus Anne kanali supluskohas veest välja 62-aastane mees, kelle elustamiseks rannavalvurid ja kiirabitöötajad viimase hetkeni pingutasid.

Kahjuks mehe elu päästa ei õnnestunud. See oli laupäeval juba kolmas uppunud üle 50-aastane meesterahvas. Reedel uppus Saaremaal tiiki 50-aastane naisterahvas.

Uppuvat meest märgati Anne kanalis veidi enne kella 19.30. Kohale kutsutud rannavalvurid tõid 62-aastase mehe kohe kaldale ja alustasid tema elustamist, mida jätkasid kiirabitöötajad. Kahjuks mehe elu päästa ei õnnestunud.

Laupäeva öösel kella 3.40 ajal toodi Harjumaal Anija vallas Pillapalu külas Kõrvemaa spordikeskuse juures asuvast tiigist välja uppunud 57-aastane mees. Sama päeva õhtul kella 19.20 ajal leiti Narvas Väike-Karjääri järvest uppunud 51-aastane mees.

Reede päeval kella 13.07 ajal toodi Saaremaal Väike-Ula külas tiigist välja 50-aastane uppunud naine.

Sellel aastal on Eestis uppunud juba 28 inimest, 16 nendest on olnud 50-aastased või vanemad. Eelmise aasta samal perioodil uppus 27 inimest, 17 nendest olid 50-aastased või vanemad inimesed.

Päästeamet manitseb, et palavate ilmadega sügavasse vette ujuma minnes on oma tervisliku seisundi ja füüsilise vormi ülehindamine eluohtlik. Vanematel inimesetel on turvalisem ujuda kalda läheduses koos kaaslastega ning hoida nendega kontakti.

Uppuv inimene üldjuhul häält ei tee, sest tema jõud läheb enda pinnal hoidmiseks. Uppuja tunneb ära selle järgi, et ta vajub aeg ajalt vee alla ja ahmib pinnale tulles meeleheitlikult õhku.