Tartu ülikooli kliinikumis ülemõena töötanud naine mõisteti pistisevõtmises süüdi

 (81)
Tartu ülikooli kliinikumis ülemõena töötanud naine mõisteti pistisevõtmises süüdi
Foto: Tartu Ülikooli kliinikum

Tartu maakohus tunnistas täna süüdi SA Tartu Ülikooli kliinikumi sisekliiniku ülemõena töötanud Siivi Nummerti (65) kokkuleppemenetluses süüdi pistise võtmises ning mõistis talle tingimisi kuue kuu pikkuse vangistuse üheaastase katseajaga.

Süüdistatavalt mõisteti riigi kasuks välja kuriteoga saadud, kuid ära tarvitatud 400 eurot. Menetluskuludena peab ta tasuma kokku 733 eurot, teatas Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm Delfile.

Nummertile on esitatud süüdistus selles, et töötades SA Tartu Ülikooli Kliinikumi sisekliiniku ülemõena, võttis ta oma töökabinetis korduvalt pistist kokku summas 400 eurot.

Süüdistuse järgi võttis ametiisik raha vastutasuna selle eest, et ta osales riigihankega teenuse ostmise otsustamises ning kontrollis osutatud teenuse eest esitatud arvete ja osutatud teenuse vastavust. Sündmused leidsid aset eri aegadel ajavahemikus 2010. aastast kuni 2013. aasta juunini.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi kaitsepolitseiamet ning juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Nummert rääkis 2009. aastal kliinikumi kodulehel olevas intervjuus, et toona sisekliiniku ülemõena ametis oleva Nummerti jaoks täitus siis 40 aastat kliinikumi tööleasumisest.