Tartu politseiuurijal tuvastati koroonaviirus

 (122)
Terviseameti COVID-19 pressikonverents
Terviseameti COVID-19 pressikonverentsFoto: Rauno Volmar

Eile andis koroonaviiruse proovi politseiuurija, kelle test sai täna positiivse tulemuse. Praegu teadaolevalt sai uurija viiruse töövälisel ajal oma pereliikmelt

Lõuna prefektuuri politseimajor Baldur Pilden kirjeldas, et politseiuurija oli tööl Tartu politseimajas viimati möödunud reedel, mil tal haigustunnuseid ei olnud.

"Reede vältel selgus, et tema pereliikmel tuvastati koroonaviirus. Sellest teada saades lahkus ka politseiuurija ennetavalt kohe kodukontorisse ning tegi kroonaviiruse testi," rääkis Pilden.

Täna selgus, et politseiuurija koroonaviiruse test on positiivne. Uurija on jätkuvalt kodus, kus jälgib oma tervist.

"Igaks juhuks suunasime koju tervist jälgima ka need politseitöötajad, kellega uurija möödunud reedel kokku puutus olgugi, et haigussümptomeid tal siis ei esinenud. Kindluse mõttes tehakse ka nendele politseinikele esimesel võimalusel koroonatestid," märkis politseimajor.

Politsei tööruumid on puhastatud ja politseitöö jätkub tavapäraselt.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!