Tartu maakohus vahistas mehe, keda kahtlustatakse oma naise surnuks pussitamises

 (5)
Vahistamine
Foto: Scanpix, Panther Media

Politsei pidas pühapäeval Tartus kinni 54-aastase joobes mehe, keda on kogutud tõenditele tuginedes alust kahtlustada oma elukaaslase, 67-aastase naise tapmises. Nüüd võeti ta ametlikult vahi alla.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Marge Püssi sõnul tekkis kahtlustuse kohaselt elukaaslaste vahel ühise alkoholi tarvitamise ajal tüli, mille käigus lõi mees 67-aastast naist ühel korral noaga südame piirkonda.

"Häirekeskusele teatati võimalikust raskest kuriteost pühapäeval ja vihje kontrollimisel avastas politsei Annelinna korterist naise surnukeha. Uurimise käigus kogutud andmed viitavad sellele, et elukaaslased tarvitasid mõned päevad varem ehk reedel koos alkoholi ja tekkinud tüli käigus tappis mees naise. Mees jätkas alkoholi tarbimist nii seal korteris kui ka mujal, mille tõttu oligi ta kahtlustatavana kinnipidamisel alkoholijoobes," ütles Püss.

"Prokuratuuri hinnangul võib kahtlustatav vabaduses viibides panna toime uusi kuritegusid ja sel põhjusel esitasime teisipäeval Tartu maakohtule kahtlustatava vahistamiseks taotluse, mille kohus ka rahuldas," lisas prokurör.