Tartu kesklinnas mehe surnuks peksmises süüdistatavad kriminaalid end süüdi ei tunnista

 (11)
Maadevahetuse kohtusaal
Foto on illustreerivFoto: Andres Putting

Tartu maakohtus algas täna kohtuprotsess korduvalt kriminaalkorras karistatud meeste üle, keda süüdistatakse mullu kevadel baaritüli jätkuna Tartu kesklinnas mehe surnuks peksmises, raskes kuriteos süüdistatavad oma süüd ei tunnista.

Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistab Ats Pärnastet (37) tapmises, avaliku korra raskes rikkumises ja vägivallas võimuesindaja suhtes ning Alo Paluoja (37) tapmises ja vägivallas võimuesindaja suhtes, kirjutab ERR Uudised.

Pärnaste ja Paluoja ütlesid pärast süüdistuse avaldamist, et nad ei nõustu prokuröri esitatud süüdistusega.

Politsei sai mullu 25. mai hommikul teate, et Tartus Poe ja Küüni tänava nurgal lebab pingil mees ning kohale sõitnud politseipatrull leidis eest peksmisjälgedega 30-aastase surnud mehe.

Kriminaaluurimine viis veel samal õhtul Pärnaste ja Paluoja kinnipidamiseni ning prokuröri taotlusel ja kohtu loal nad vahistati.

Ajakirjanduses on Pärnastet seostatud kuritegelikus ilmas mõju omava Assar Paulusega ning Paluoja Lõuna-Eesti kuritegeliku seltskonnaga.

Seotud lood:

Pärnaste kohta öeldakse, et tal on tugev ja kiire löök, Paluoja iseloomustatakse aga kui väga vägivaldset inimest, kes on alkoholijoobes peksnud väidetavalt isegi oma „töötajaid”.

Paluoja on varem kriminaalkorras karistatud kuuel korral. Viimati 2011. aastal, kui temal ja ta kaaslasel Tartu ööklubi Atlantise turvatöötajaga rusikad käiku läksid.

Ats Pärnastet on siiani kriminaalkorras karistatud samuti kuuel korral. Ta on Sauel rünnanud inimesi kurikaga ja pannud toime suurkelmuse Stockmanni kaubamajas.

Mees on tegelenud ka pangapettustega. Mõne aasta taguse juveeliröövide laine ajal „säras” Pärnaste ka rahvusvaheliselt ning eestlaste toime pandud röövide korraldajana tuli tal Itaalia kohtu ees aru anda.

Pärnastel on olnud tegemist ka relvadega: 2000. aasta juulis Lasnamäel toimunud tulistamise ajal oli ta ise ohvriks, kui sai kuulitabamuse pähe. Atentaadist imekombel eluga pääsenud Pärnastel tekitas tulistamise järel saadud ajuvigastus kerge kõnedefekti, kuid ta keeldus politseile avaldamast, miks teda tulistati.

Huvitava asjaoluna oli Pärnaste muuhulgas seotud ka nüüdseks altkäemaksu võtmise süüdistuses vangi saadetud endise kaitsepolitsei töötaja Indrek Põdraga. Nimelt käskis ta telefonivestluses oma kolleegil anda Põdrale 5000 eurot. Politsei pidas Pärnaste seoses Põdra kriminaalasjaga ka 48 tunniks kinni, kuid seejärel ta vabastati.

Tartu surnukspeksmise juhtumi üksikasjade väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlus karistusseadustiku tapmise paragrahvi alusel.

Süüdimõistmisel võib kurjategijaid oodata 5–15 aastane vanglakaristus.