Täna hommikul suri Põhja prefektuuri kainestusmajas 52-aastane mees

 (170)
Küünal, küünla kustumine
Foto: Argo Ingver

6. septembri õhtul kell 21.57 leidis möödasõidul olev kiirabi Kehrast Kose maanteelt maas lamamas kolm tugevas alkoholijoobes meest. Kiirabi kontrollis meeste tervislikku seisundit ning sündmuskohale kutsuti ka politseinikud, kes toimetasid kaks meest koju lähedaste juurde.

Kolmandal, 52-aastasel mehel polnud selles piirkonnas lähedasi, kelle hoolde meest jätta ning tema viisid politseinikud kainestusmajja, kus ta on varemgi korduvalt viibinud.

Põhja prefektuuri kainestusmaja juhtivpolitseinik Danel Kõdari sõnul toimetati mees kainestusmajja täna kell 00.42. Seal kontrollis valves olnud meedik veelkord tema tervislikku seisundit. Pärast seda paigutati mees kambrisse, kus teda kontrolliti regulaarselt. Kell 4.25 märkas kainestusmaja töötaja, et mees ei hinga tavapäraselt ning on olnud pikalt samas asendis ilma liigutamata. „Töötaja kutsus koheselt meediku, kes alustas mehe elustamist. Appi kutsuti ka kiirabi, kuid paraku ei suudetud mehe elu päästa,“ selgitas Kõdar.

Mehe täpne surma põhjus selgub lahangul. Politsei sisekontrollibüroo kontrollib sündmuse asjaolusid ja arestimaja ametnike tegevust kinnipeetava jälgimisel.