Tallinna mootorrattahuligaan võttis endale appi kurikuulsa endise kaitsepolitseiniku Indrek Põdra

 (290)
Indrek Põder
Indrek PõderFoto: Ilmar Saabas

Tallinna tänavatel hullumeelselt kihutanud Andre Varik võttis vaidluses politseiga endale appi endise kaitsepolitseinik Indrek Põdra, kes tegi peale vanglast väljasaamist omale õigusbüroo.

Variku tüli politseiga sai alguse aprillis, kui ta põgenes mootorrattal politsei eest, mistõttu politsei rammis ta teelt välja. Varik kahetses kihutamist, aga süüdistas politseid jõuga liialdamises, kui ta teelt välja suruti.

Oma huve kaitsma võttis Varik Asis Consult OÜ, mida juhib kurikuulus endine kaitsepolitseinik Indrek Põder. Põder sai eelmisel aastal välja vanglast, kus ta istus aastast 2011 seoses korduva altkäemaksu nõudmise ja võtmisega suures ulatuses ajal, kui ta töötas erinevatel ametikohtadel kaitsepolitseis.

2014. aastal mõisteti Põder veel kolmeks kuuks vangi, sest juba vangis olles avaldas ta talle kapos töötamise ajast teada olevat riigisaladust. Selle eest lisandus ta karistusele veel kolm kuud vangistust.

Põder kinnitas, et nõustus Varikut esindama. Kas on kavas pöörduda politsei vastu kohtusse või teha mingeid muid samme, Põder ei kommenteerinud.