Tähelepanelik inimene aitas politseinikel tabada joobes veokijuhi

 (36)
Tähelepanelik inimene aitas politseinikel tabada joobes veokijuhi
Foto: Anni Õnneleid

Politsei pidas kinni alkoholijoobes veokijuhi, kellele kohus määras karistuseks tingimisi vangistuse ja jättis mehe kolmeks kuuks ilma juhtimisõigusest.

Kolmapäeval kella 12.30 ajal tuli Pärnus politseipatrulli juurde inimene, kelle sõnul oli ta Tallinna maantee ristmiku juures äsja näinud kahtlase sõidustiiliga veoautot, mille juht võib olla joobes. Patrull asus saadud kirjeldusele vastavat sõidukit otsima ning pidas veoki Pärnu-Lihula maanteel kinni.

Politseinikud mõõtsid veokit juhtinud 66-aastasel mehel alkoholijoobe ning pidasid ta kahtlustatavana kinni. Mehe suhtes alustati kriminaalmenetlust ning täna mõisteti talle kiirmenetlusega karistuseks kümme kuud vangistust, kuid seda ei pöörata täitmisele, kui mees ei pane kahe aasta jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Lisakaristusena võeti mehelt kolmeks kuuks ära juhtimisõigus.

Pärnu politseijaoskonna välijuht Alvar Villil on hea meel, et inimene oma kahtlusest kohe politseile teada andis. "Suur-suur aitäh talle, tänu temale tabasime kiirelt ohtliku liikleja," sõnas Vill.

Sel aastal on politsei tabanud 5347 joobes juhti.