Suvel traagiliselt elu kaotanud piirivalvurite kriminaalasja uurimine veel kestab, eraldi ekspertiis määrati ka paadile

 (24)
PPA pressikonverents
PPA pressikonverentsFoto: Madis Veltman

Haapsalu lähistel kahe piirivalvuri surmaga lõppenud õnnetuse uurimine käib. Lisa ekspertiis on määratud ka paadile, mis järsult ühes suunas pööras.

Prokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina kinnitas, et pea neli kuud pärast traagilist õnnetust jätkub endiselt kriminaalmenetlus, selgitamaks välja kahe tööpostil hukkunud piirivalvuri surma täpsemaid asjaolusid. "Juhtunu põhjuste selgitamiseks on määratud erinevaid ekspertiise, sealhulgas paadile, aga kõik ekspertiiside tulemused ei ole veel teada ja seetõttu pole võimalik praegu lõplikke järeldusi teha," märkis Kostina.

Lõplik tulemus koosneb näiteks nii kohtulikust arstlikust ekspertiisist, kompleksekspertiisist. Lisaks tehakse eraldi ekspertiis ka paadile.

Kui õnnetuse põhjuse väljaselgitamiseks on kõik võimalik tehtud, siis annab prokuratuur uurimise tulemustest teada.

Mis juhtus?

28. juuni õhtul sõitsid piirivalvurid üleminspektor Tarmo Kammer ja komissar Renee Kark mootorpaadiga Haapsalu lähistel oma tavapärast patrullsõitu. Kella 18.20 ajal kontrollisid nad Voosi kurgu kandis üht Rootsi jahti. Teadaolevate andmete järgi oli pärast jahi kontrolli piirivalvuritega kõik hästi. Meri oli rahulik ja ilm ilus ning kohas, kus Tarmo ja Renee patrullisid, veesügavus nende mootorpaadi jaoks igati sobilik.

Seotud lood:

Ent veidi vähem kui tunni pärast, kell 19.13 helistas üks kohalik inimene häirekeskusse ja teavitas inimtühjast paadist, mille roolileht oli vajunud vasakule ja mis tiirutas suurel kiirusel kohapeal. Avanenud vaatepildi tõttu mures inimene otsustas jääda sündmuskohale ja silmas poole tunni pärast paadi lähistel inimese surnukeha. Ta helistas uuesti häirekeskusse. Peaaegu samal ajal jõudsid operatiivpaadiga sündmuspaika esimesed PPA abijõud, kellele järgnesid piirivalvelaev ja PPA kopter. Kell 20.04 leiti ka teise piirivalvuri surnukeha.

Politsei peab staažikate piirivalvurite hukkumise tõenäoliseks põhjuseks kas õnnetusjuhtumit või terviseriket. Veel on selgusetu, kuidas ja kas tabas terviserike kaht inimest korraga või miks ei jõutud hädasignaali anda.