DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Suklese äripartner: tahtsime Tullio Liblikule tema enda rohtu maitsta anda

 (53)
Suklese äripartner: tahtsime Tullio Liblikule tema enda rohtu maitsta anda.
Foto: Andres Putting

Endise äripartneri mõrva tellimise eest kohtu all oleva Andrus Suklese partneri Pille Saartsi sõnul otsisid nad erinevate inimeste kaudu "läbirääkijat", kes karme võtteid kasutades saaks lõpptulemusena Tullio Liblikult kätte 37 miljonit krooni, mis Liblik neile ühise projekti eest võlgnes.

Nimelt oli Suklese ja Saartsi firma OÜ Max Kinnisvara alustanud aastaid tagasi Tullio Libliku firmaga Saarte Investeeringud OÜ ühist nn. Hirvepargi projekti, mille käigus ehitati Pärnu linna piirile uude elamurajooni ühiselt neljakordseid kortermajasid.

Paraku pöörasid firmade esindajad omavahel tülli, kui Saarte Investeeringute juht Tullio Liblik hakkas Hirvepargis maju müüma ning keeldus sinna väidetavalt investeerinud Suklesele ja Saartsile ligi 75 miljoni krooni suurusest kasumist poolt andmast. Tüli läks isegi nii kaugele, et Sukles ja Saarts kaebasid 2007. aastal Libliku Eesti kaubandus-ja tööstuskoja arbitraažikohtusse ja võitsid. Sellest hoolimata keeldus Liblik raha andmast.

Liblik kasutas karme võtteid?

Kui Pille Saarts sai lõpuks Liblikuga 2010. aasta aprillis jutule, et viimane laseb ta Saaremaal oma kontorisse vajalikke pabereid uurima, juhtus Saartsi sõnul midagi uskumatut. "Kui ma 2010. aasta aprillis kontoris olin, siis pandi mind dokumentidega tutvumise ajaks valvama Andre Käeni nimeline persoon, kes on varasemalt minu teada kuuel korral amfetamiini omamise ja naisepeksu eest karistatud. Kään ütles mulle seal, tsiteerin: "kas sa arvad, et kui sa siin dokumente prindid, et siis saad raha vä?"," rääkis Suklese äripartner kohtus tunnistust andes.

Seotud lood:

Saarts lisas veel, et tema teada oli Libliku käsi sees ka ühes vägivaldses teos, mis puudutas tema poega. "Kuna Libliku puhul on tegemist pujääniga ja saanud eelpool kirjeldatud ebameeldivate kogemuste osaliseks, siis tekkis minul mõte, et ehk mõjub siis Tulliole tema enda käitumisega sarnane käitumine kõige mõjusamalt," ütles Saarts, selgitades seda, miks otsustati alustada mõnevõrra karmimate võtetega läbirääkijaid otsima hakata.

Sealjuures rääkis Saarts, et "karmimate võtete" all pidasid nad Suklesega silmas näiteks olukorda, kus Tullio Liblik einestab mõnes restoranis valge linaga laua taga ning läbirääkija ilmumine tema mugavustsooni põhjustaks talle mõnevõrra ebameeldivat olukorda.

Võimalike läbirääkijate kirju seltskond

Ärimehe Andrus Suklese äripartneri Pille Saartsi sõnul otsis temaga mingi aeg kontakti portaali Lost24 esindajad ja endised kriminaalpolitseinikud Aare Rüütli ning Peeter Kaaret. Tulemusliku kohtumise järel volitas Saarts endisi korravalvureid Max Kinnisvara nimel otsima läbirääkijaid, kes suudaks Tullio Liblikut sedavõrd mõjutada, et nad jõuaks võla suhtes kokkuleppele.

Saartsi sõnul panid nad läbirääkijate leidmiseks portaali Lost24 üles kuulutuse, kus seisis, et otsitakse läbirääkijat, kes saaks kätte teatud aruanded ja keda edu eest ootas kokkulepitav tasu.

Kuulutuse peale ilmus nii mõnigi töötahtja. Näiteks kohtus Saarts hotelli Radisson SAS fuajees trepi all Lembitu-nimelise "suurt kasvu, kuldketti ja nahktagi kandva" noormehega. "Samuti tean, et Andrus käis Sikupilli keskuses kohtumas ka ühe isikuga, keda mina ei kohanud. Siis oli veel üks Läti päritolu persoon ja keegi nahkmantliga mees keda ma kohanud ei ole," kirjeldas Saarts võimalikke huvilisi.

Kuigi huvilisi oli palju, otsustati Suklese pakkumisel ning Saartsi nõusolekul maksta ettemaksuna 1000 eurot salapärasele lätlasele, keda Saarts ise kohanud ei olnud. Samuti rääkis Suklese äripartner, et tema oli see, kes mehe palvel Tullio Libliku pildi ning andmed välja printis. "Et anda infot selleks, et läbirääkija saaks temaga võimalikult kiiresti ühendust," põhjendas Saarts ning lisas, et võimalikust Libliku tapmisest neil Suklesega kunagi juttu ei olnud.

Paraku vahistati Sukles teatavasti järgmisel päeval, kui ta kohtus politseiagendiga, mistõttu tõmbas Saarts ka edasistele läbirääkijate otsingutele piduri peale.

Harju maakohtus on kohtu all endise äripartneri Tullio Libliku mõrva tellimises süüdistatav ärimees Andrus Sukles. Süüdistuse kohaselt maksis Sukles (47) tunamullu augustis oma endise äripartneri Tullio Libliku tapmise toimepanemise eest ettemaksuna 1000 eurot ja andis tapmise täideviijale sihtmärgi fotod ning muu teo täideviimiseks vajaliku informatsiooni. Ülejäänud summa pidi tapja saama pärast teo täideviimist.