Soomest Eestisse 183 tonni prügi tassinud mees lõpetas kohtupingis

 (13)
Vedamata prügi Harjumaal, Kulli külas
Foto: Ilmar Saabas

"Ma ei teadnud, et selleks on luba vaja," tunnistab 45 korral Soomest Eestisse olme- ja ehitusprügi vedanud mees Harju maakohtus lihtsameelselt. Siiras või mitte, aga teadmatus ei vabasta vastutusest.

Ringkonnaprokurör Merika Nimmo sõnul seisnes Rene Heinalale süüks pandav seaduserikkumine selles, et olles 2015. aasta 5. jaanuarist kuni 10. novembrini jäätmevaldaja, vedas ta Euroopa Parlamendi ja Euroopa Nõukogu määruses nõutavate saatedokumentideta 45 korral Soomest Eestisse veoautoga Scania ehitus- ja olmejäätmeid 183,9 tonni ulatuses.

Heinalat on varem kahel korral kohtulikult karistatud: 2014. aastal joobes juhtimise ja 2015. aastal maksukohustuse varjamise eest.

Arvestades asjaolu, et Heinala rikkus järjekordselt seadust kahe eelneva kuriteo eest mõistetud tingimisi karistuse katseajal, leppis prokuratuur süüdistatavaga kokku liitkaristuses ühe aasta, seitsme kuu ja 25 päeva pikkuse vangistuse peale, mis tuleb ebaõnnestunud prügivedajal taas ära kanda tingimisi kolme ja poole aastase katseajaga.

Refereeritud Õhtulehest.