Soome professori mõrvar pärit Eestist

 (85)
Nuga
Foto: DELFI

Laupäeval oma kodust mõrvatuna leitud Soome kuulsa majandusprofessori tapmises kahtlustatavana peeti kinni Eestist ja Venemaalt pärit noormees.

Maksuasjatundja Kari S. Tikka (61) mõrvas kahtlustatavad noormehed võeti kinni pühapäeva õhtul Ida-Helsingis, kirjutab Iltalehti. 19- ja 23-aastane kahtlusalune on pärit Eestist ja Venemaalt, kuid nad on juba aastaid elanud Soomes.

Tikka sõpru, kes läksid meest otsima, võttis vastu õõvastav vaatepilt: verd jagus välisukseni välja. Iltasanomate andmeil oli tapatöö äärmiselt toores ja julm. Politseil on põhjust arvata, et see oli planeeritud.

Kuigi Tikka juurest viidi kaasa ka viina ja suitsu, ei ole mõrva motiiviks tingimata rööv. Seda enam, et ohvri korteri seintel rippunud väärtuslikud maalid — näiteks Picasso, Matisse’i ja Chagalli teosed — jäid puutumata.

Kolmik veetis enne Tikka korterisse suundumist aega Helsingi seksuaalvähemuste seas tuntud ööklubis DTM (Don´t Tell Mama). Politsei andmeil olid 19-aastane kahtlusalune ja ohver tuttavad juba varasemast ajast.

„Võib olla, et kohtus tuleb asi arutamisele kinniste uste taga,” ütles uurimist juhtiv komissar Arto Karalahti.