Soome politsei otsib: Eestisse põgenes seifist 150 000 eurot varastanud mees

 (216)
Soome politsei otsib: Eestisse põgenes seifist 150 000 eurot varastanud mees
Tagaotsitavat soome noormeest kahtlustatakse 150 000 euro varastamises

Soome politsei otsib 19-aastast noormeest, kes varastas möödunud laupäeval Lõuna-Soomes Vantaas oma töökohal seifist 150 000 eurot. Arvatakse, et noormees põgenes sama päeva pärastlõunal Eestisse, võimalik, et Pärnusse, kirjutab soome ajalehe Iltasanomat uudisteportaal.

Simo Kauppinen Soome kriminaalpolitseist ütles, et turvakaamera salvestuselt on näha, kuidas kahtlusalune võtab ettevõtte seifist raha ning lahkub seljakott seljas ja kilekott käes ettevõtte ruumidest.

Kauppineni sõnul oli kahtlusalusel tööülesannete tõttu tõenäoliselt olemas ligipääs seifile. Märke, mis viitaks sissemurdmisele, tuvastaud ei ole.

Samuti avaldas Kauppinen lootust, et mees pöördub ise politseisse.

Vargus toimus loteriide ja muude õnnmängude korraldamisega tegelevas ettevõttes Veikkaus OÜ. Ettevõtte juht Velipekka Nummikoski kinnitas varguse toimumist, kuid seda lähemalt kommenteerima ei soostunud.

Helsingit ümbritseva Ida-Uusimaa maakonna politsei palub abi noormehe leidmisel – helistada võib numbril +358 29543-6442 või kirjutada e-posti aadressil rek2.ita-uusimaa@poliisi.fi.

Eesti politsei pressiesindaja oli sündmusest teadlik ja lubas omapoolset kommentaari esmaspäeval.

- Soome Politsei