Skautide ühing: pedofiiliakahtlusega kirikuõpetaja liikmelisus on peatatud

 (15)
Skautide ühing: pedofiiliakahtlusega kirikuõpetaja liikmelisus on peatatud
Foto: Ilmar Saabas

Seoses endise Läänemaa skautide maleva juhi ja Mihkli koguduse hingekarjase Toomas Maarandi pedofiiliakahtluse juhtumiga tegi täna avalduse ka Eesti Skautide Ühing.

"Lähtudes 14. jaanuaril 2011. aastal ERR uudistes toodule teatame, et Toomas Maarandi liikmelisus Eesti skaudiorganisatsioonis ja tegevus skaudijuhina on eelmisel aastal seoses tema suhtes alustatud kriminaalmenetlusega peatatud. Lääne Skautide Maleva juhi kohuseid täidab alates eelmise aasta lõpust Läänemaa skaudijuht Heikki Mutso," teatas Eesti Skautide Ühing oma pressiteates.

"Toomas teavitas meid eelmise aasta lõpus ise omal algatusel sellest uurimisest ja palus oma liikmelisus ja tegevus Eesti skaudiorganisatsioonis peatada. Eesti Skautide Ühingu ja Lääne Skautide Maleva juhatuse otsusega peatati tema kuuluvus skaudiorganisatsiooni ja ta ei ole enam seotud skautliku tegevuse kaudu noortega. Oleme viivitamatult teavitanud sellest ka tema skaudiüksust ja nende lapsevanemaid. Samuti oleme võtnud ühendust selliste juhtumitega tegelenud spetsialistidega, et olla vajadusel valmis nii noorte kui nende vanemate aitamiseks," seisab avalduses.

Skautide Ühing kutsub ka oma liikmeid üles igakülgseks koostööks õigusorganitega ja kui kellelgi on pretensioone või muud asjaomast informatsiooni, siis palutakse tal pöörduda politseisse, et muuhulgas välja selgitada juhtumi võimalikud seosed Maarandi tegevusega skautluses.

"Toomase osas ei ole laekunud tema skaudijuhiks olemise perioodil ühtegi kaebust ei noortelt ega lapsevanematelt või tekkinud kahtlusi tema sobivuses skaudijuhiks. Samuti ei ole Eesti skautluse ajaloos esinenud teadaolevalt sarnast juhtumit," nenditakse pressiteates.

"Teadvustame endile vastutust, mida noorteorganisatsioonina kanname ja oleme tõhustamas korda, kuidas kaasata oma tegevusse vabatahtlikke, et teha omalt poolt parim, et tagada noorte igakülgne turvalisus meie organisatsioonis," ütleb skautide ühingu pressiesindaja.