Sillamäe tööstushoone läks hommikul uuesti põlema

 (10)
Silmet tulekahju
Silmeti hoone läks hommikul uuesti põlemaFoto: Sergei Stepanov, NPA

Eile pärastlõunal Sillamäel põlema läinud Silmeti tööstushoone süttis täna varahommikul uuesti, ent see õnnestus kiirelt kustutada.

Eile kell 15.45 teatati Häirekeskusele tulekahjust Sillamäel Kesk tänaval asuvas tööstusettevõttes Molycorp Silmet AS. Päästjate saabudes selgus, et viiekorruselises 1tööstushoones põleb kile ning hoones on ladustatud 135 tonni keemilisi aineid.

Tulekahju tagajärjel varisesid kokku osa hoone katusest, vahelaed ja kaks ülemist korrust ning purunes osa kemikaale sisaldavaid mahuteid. Erikeemiatalitus teostas mürgise suitsu leviku mõõdistamist ning nõustas päästetöödel. Kustutustööde ajal vajas arstiabi kuus päästjat, neist kaks lubati pärast meditsiinilise abi saamist kodusele ravile ja neli jätkasid tööd.

Tulekahju likvideeriti öösel kell 2.16. Infot vigastada saanud kohalike elanike kohta ei ole laekunud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Paar tundi pärast põlengu kustutamist, kell 4.04 teatati, et hoone on uuesti süttinud. Päästjad kustutasid tulekahju kell 4.29.