Sämi sillal juhtunud õnnetusse sattunud veok oli kindlustatud Norra firmas

 (21)
Veokiõnnetus Lääne-Virumaal
Veokiõnnetus Lääne-VirumaalFoto: Kaspar Pokk / Kanal 2

Sämi sillal juhtunud õnnetusse sattunud veoki liikluskindlustus oli sõlmitud Norras Gjensidige kindlustuses, firma teeb enda sõnul aktiivselt koostööd maanteeametiga ning on kahju suuruse hindamiseks kaasanud eksperdid.

"Gjensidige annab endast parima, et silla remonditööd saaksid võimalikult kiiresti jätkuda ning liikluse tavapärane korraldus taastuda. Tunneme kaasa õnnetuses hukkunud autojuhi omastele," sõnas firma Eesti filiaali juhataja Raul Järve.

Ööl vastu 9.05 sõitis veok Lääne-Virumaal asuvast remondis olevast Sämi sillast alla ning kokkupõrge kahjustas silda nii tõsiselt, et see jääb liiklusele mitmeks kuuks suletuks.

Tallinna – Narva maantee 109. kilomeetril asuval Sämi sillal juhtus ööl vastu 9.05 kell 23:55 raske õnnetus. Poolhaagisega veoauto DAF, mida juhtis 61-aastane Vladimir, sõitis remondis oleva silla teepiiretest läbi ja silla tammist alla.

Kokkupõrke tagajärjel purunesid silla kandetarindid ja sild muutus varisemisohtlikuks. Seega on praegu liiklus Sämi sillal varisemisohu tõttu katkenud.

Maanteeameti ida regiooni juht Rainer Kuldmaa sõnul on lühim ümbersõit Põdruse, Kunda ja Pada kaudu, kust Tallinna ja Narva suunal liiklejate teekond pikeneb vähem kui 1,5 kilomeetrit.

Seotud lood:

„Põhimaanteel olev Sämi sild jääb suletuks kuni kolmeks kuuks, sest avarii tagajärjel purunesid silla kandepostid ning sild muutus varisemisohtlikuks,“ selgitas Kuldmaa, kelle sõnul on see minimaalne aeg, millega suudetakse remondis olnud silla tugikonstruktsioonid taastada.

Kuldmaa kinnitas, et remonditav sild oli nõuetekohaselt tähistatud nii ohtlikku kohta ja kiiruse piirangut markeerivate liiklusmärkide kui ka valgusfooriga ning vastav tähistus algas juba pool kilomeetrit enne silda.