Riigiprokuratuur saatis kihlveopettuses süüdistatavad kohtu ette

 (6)
Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivneFoto: Andres Putting

Riigiprokuratuur süüdistab 11 meest jalgpallivõistluste kokkuleppemängude organiseerimises ja kihlveopettustes, millega teeniti kokku kuritegelikku tulu üle 108 000 euro.

Süüdistuse kohaselt kuulusid mehed kuritegelikku ühendusse, mis tegutses vähemalt 2011. aasta juunist kuni 2012. aasta novembrini. Sel perioodil tuvastati kokkuleppemängud kaheteistkümnel Eesti jalgpalli Meistriliiga mängul, kolmel UEFA Euroopa Liiga mängul, ühel Eesti jalgpalli karikamängul ning ühel Leedus toimunud mängul, teatas riigiprokuratuur.

Eesti Jalgpalli Liit tuvastas juba tänavu märtsis tehtud distsiplinaarotsusega, et kihlveopettustes võisid osaleda Maksim Gruznov, Vitali Gussev, Erik Grigorjev, Aleksandr Kulik, Aleksandr Tarassenkov, Sergei Leontovitš, Deniss Jõgiste ja Anton Sereda. Samadel meestel tuleb nüüd ka kohtu ette astuda, lisaks neile ootab kohtutee veel kolme, kes ise otseselt vutiväljakul mängude käiku ei määranud, kirjutas BNS.

Gruznov, Gussev, Grigorjev, Kulik ja Leontovits mängisid 2012. aastal Narva Transis, Jõgiste mängis 2012. aastal JK Tallinna Kalevis ja Tarassenkov Kiviõli Tamme Autos. Mitmed neist on varasemalt kuulnud ka JK Sillamäe Kalevi rivistusse.

Süüdistuse järgi toimus kelmuse skeem selliselt, et Eesti, Leedu ja Ukraina jalgpalliklubide meeskondadest otsiti isikud, kes oleksid raha eest valmis korraldama mängu viisil, kus toimuksid ettemääratud sündmused või saabuksid soovitud tulemused.

Seotud lood:

Kihlveokontorites panuseid tegevad isikud andsid ülesande kindlate tulemustega jalgpallimängude läbiviimiseks ja vastav ülesanne vahendati jalgpalliklubides mängivatele jalgpalluritele. Kui jalgpalluritega oli mängutulemuse osas kokkulepe saavutatud, anti tagasiside kihlveokontorites panuseid tegevatele isikutele, kes võtsid vastu lõpliku otsuse kokkulepitud mängutulemusega jalgpallimängu läbiviimiseks. Samuti võeti läbi kolmandate isikute vastu rahasummasid kokkuleppemängude eest ning korraldati tasu maksmine kokkuleppemängude korraldamises ja kokkulepitud tulemuste tagamises osalenud isikute vahel.

Kuna kuritegelikku ühendusse kuulunud isikud olid kihlveokontorites panustades teadlikud, et mängutulemuse osas on sõlmitud kokkulepe ning tegemist ei ole tavapärase ennustamise tulemusena väljamaksmisele kuuluvate võidusummadega, pandi toime kihlveokontorite petmine.

Riigiprokuratuur saadab kuritegelikku ühendusse kuulumise ja suures ulatuses kelmuse toimepanemise süüdistusega kohtu ette Valeri (47), Sergei (38), Antoni (34), Maksimi (39), Sergey (26), Aleksandri (33), Vitali (30), Eriku (27), Aleksandri (32), Denissi (23) ning Stanislavi (20).