Riigil jäi mullu salasigarettide tõttu saamata kuni 30 miljonit eurot

 (39)
Salasigaretid
SalasigaretidFoto: Politsei-ja piirivalveamet

Maksu- ja tolliamet (MTA) avastas eelmisel aastal kokku 15,4 miljonit salasigaretti ning esialgse hinnangu kohaselt võib salasigarettidest tingitud aktsiisikahju ulatuda 30 miljoni euroni.

„Eesti on paljuski transiitriik salasigarettide teel EL-i turule, kuid osa salasigarette müüakse ka siin. Viimaste andmete järgi oli salasigarettide osakaal Eesti siseturul ligikaudu 15 protsenti, mille müügist tekkinud tulu kahjustab ausat konkurentsi,“ rääkis Reitmann.
„Ainult järelevalve ning siia saabuvate salasigarettide avastamisega me salasigarette turult päris välja juurida ei suuda, selleks on vaja ka inimeste abi.“

„Salasigarettide müügiahelat iseloomustab tavapärane kuritegeliku ahela struktuur, kus kõige rohkem teenivad salakauba müügist ahela tipus olevad kurjategijad, kasutades ära hierarhias madalamal astmel tegutsevaid müüjaid. Nagu muudki kurjategijate võrgustikud, tegutsevad ka salasigarettide müüjad konspireeritult,“ lisas Reitmann.

MTA alustas täna koostöös Philip Morris Eestiga salakaubanduse vastast kampaaniat, mille eesmärk on aidata luua olukord, kus kellegi jaoks ei tuleks uudisena see, et salasigarettide ahelas turustatakse ka järgi tehtud sigarette, milles sisalduva üle puudub igasugune kontroll, salasigaretid on kättesaadavad ka alaealistele ning kurjategijatele liikunud raha võrra jäävad riigi poolt pakutavad teenused arendamata.

Seotud lood:

„Kuid ennekõike tahame teavituse abil anda edasi sõnumi, et salasigarettide müük on reeglina seotud organiseeritud kuritegevusega ning müügikohad võivad kaasa tuua kuritegevuse kasvu naabruskonnas. Seetõttu on oluline, et inimesed seda märkaksid ja meile ka sellest teada annaksid,“ rääkis Reitmann.

MTA-le saab saata vihjeid salakauba kohta telefonile 800 4444 või e-posti aadressile vihje@emta.ee.