Reidi tee kiiruskaamerad vilguvad küll, aga trahvi ei tee

 (16)
Pimedad ekraanid ja kiiruskaamerad Reidi teel 3.08.2020
Kiiruskaamerad Reidi teel Foto: Andres Putting

Tallinna Russalka ristmiku kolm kiiruskaamerat pildistavad liiklusrikkujaid juba septembri algusest, kuid trahviteade inimesteni ei jõua. Trahvi tegemiseks peab linn kaamerad üle andma maanteeametile, kuid üleandmine venib.

Trahvida saab rikkujaid riik, mitte omavalitsus. Selleks peab linn omakorda kaamerad maanteeametile üle andma. See protsess on Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul aeglane, vahendab ERR uudisteportaal.

"Me vaatasime, kas on võimalik see kuidagi üle anda tasuta, mis eeldab volikogu otsust. Või on võimalik kokku leppida maanteeametiga, et see on ühe euro eest," ütles Novikov.

Maanteeamet ei soovinud teemat kommenteerida ja sealt öeldi vaid, et ametlikult ei ole Tallinna linn selles küsimuses nende poole pöördunud. Novikovi sõnul aga läbirääkimised maanteeametiga käivad.

Tallinnas olevatest liikluskaameratest saadavadki trahve välja praegu vaid Kristiine ristmiku kaamerad, need on üle antud maanteeametile ja see leping ootab nüüd pikendamist. Järvavana tee tunneli lõpus asuv kaamera ei tööta üldse. Küll aga fikseerivad seal kiirust teised kaamerad ja väga suurtest piirkiiruse ületamistest annab Tallinn teada politseile, kes on seejärel rikkujaid ka trahvinud.