Purjus kasuisa pani kaubikurooli 10-aastase poisi

 (30)
Purjus kasuisa pani kaubikurooli 10-aastase poisi
Фото читателя Delfi

Eile pärastlõunal pidasid politseinikud Ida-Virumaal kinni sõiduki, mille rooli oli joobes kasuisa pannud 10-aastase poisi.

Teisipäeva pärastlõunal tegid Iisaku konstaablid Kohtla-Järvel Sompa linnaosas liiklusjärelvalvet kui märkasid sõidukit Ford Transit, mille roolist ei paistnud juhti. Peatamiseks antud vilkuritega märguannet väike juht esialgu ei märganud ning politseiautol tuli sõidukil järgi sõita. Kinnipidamisel selgus, et roolis oli 10-aastane poiss, kaasreisijateks joobes kasuisa ja veel üks mees.

Seltskond viidi menetlustoimingute tegemiseks Jõhvi politseijaoskonda. Et kasuisal tekkis politseiga konflikt, pandi ta arestimajja kainenema. Peale kainenemist koostab politsei mehele protokolli mootorsõiduki juhtimise üleandmise eest juhtimisõiguseta isikule.

Noore juhiga tegeles noorsoopolitseinik, kes peale vestlust andis poisi emale üle.

"Mõtlematu tegu - mitte mingil juhul ei tohi rooli lubada last, kellel puudub juhtimisõigus ja -kogemus. Õnneks ei saanud ükski inimene kannatada, aga tagajärjed võinuks olla hoopis teistsugused," ütles Iisaku konstaablijaoskonna piirkonnavanem Kalle Kuusik.